Meble Hyla

Przedpokój to często wąskie, małe pomieszczenie, które bardzo trudno jest funkcjonalnie zaaranżować. Jednocześnie jest to wnętrze, które powinno być urządzone praktycznie, ze względu na swoje funkcje użytkowe, a przy tym stylowo – przedpokój jest przecież pierwszym pomieszczeniem, które widzą nasi goście. Kilka metod optycznego powiększenia przestrzeni, a także odpowiedni dobór umeblowania sprawią, że hol będzie komfortowy, zyska też na estetyce.

 

Aranżacja wąskiego przedpokoju

Kształt wąskiego przedpokoju poprawimy na przykład dzięki poprzecznym wzorom na podłodze. Dobrym pomysłem jest zastosowanie jasnych kolorów na ścianach oraz odpowiednich źródeł światła, szczególnie, kiedy pomieszczenie nie ma dostępu do światła naturalnego. Praktycznym wyjściem będzie zainstalowanie w przedpokoju oświetlenia punktowego. Dobrze będą prezentowały się lustra, które odbijają promienie i optycznie powiększają przestrzeń

 

Bardzo ważne jest, aby w wąskim przedpokoju nie umieszczać zbyt dużej liczby elementów, które będą niepotrzebnie zagracały pomieszczenie. Zamiast kilku mebli, takich jak szafa lub komoda, wieszak i szafka na buty, lepiej jest zastosować bardziej uniwersalne rozwiązanie. W tym przypadku szczególnie dobrze sprawdzi się zabudowana szafa. Mebel na wymiar pozwoli dobrze wykorzystać przestrzeń, a użytkownicy będą mieli do dyspozycji dużo miejsca do przechowywania oraz organizacji ubrań i innych rzeczy.

 

Dodatkowo, na takiej szafie możemy zamontować lustro lub wybrać lśniący front – w każdym z tych przypadków przedpokój wyda się większy.