Meble Hyla

Co zrobić, gdy mamy do dyspozycji duże wnętrze, z którego chcemy wydzielić kilka odrębnych sfer? Budowa ścianek to dość duża inwestycja i rozwiązanie na stałe. Jeśli wynajmujemy mieszkanie lub po prostu lubimy zmiany, dzielenie wnętrza w ten sposób nie jest dobrym pomysłem. Podział przestrzeni nie zawsze jednak wymaga kosztownego i czasochłonnego remontu. Istnieją alternatywne sposoby, aby z jednego pomieszczenia wydzielić kilka obszarów.

 

Podział dużego wnętrza

Metoda rozdzielenia wnętrza powinna być uzależniona od sfer, które chcemy wydzielić. Przykładowo, bardzo dobrym sposobem na oddzielenie kuchni od części dziennej jest wyspa lub półwysep kuchenny, które są wyraźną granicą pomiędzy tymi przestrzeniami, a dodatkowo mają zastosowanie praktyczne. Podobną rolę mogą spełnić duże komody i bufety.

 

Część sypialną od salonu lub sferę pracy od wypoczynku można wydzielić wysokim regałem lub szafą sięgającą do sufitu. Taka „ścianka” nie tylko tworzy widoczny podział, ale jest bardzo funkcjonalna. Innym sposobem jest wykorzystanie zasłony umocowanej na umieszczonym na suficie karniszu. Kotara wygląda bardzo stylowo, a do tego nie zajmuje wiele miejsca. Ciekawą propozycją jest zastosowanie przesuwnych drzwi, które rozłożone będą skutecznie rozdzielały wnętrze. Wymaga to większego nakładu pracy, ale jednocześnie pomaga uzyskać efekt bliski zamontowaniu solidnej ścianki. Jeszcze innym sposobem jest ustawienie lekkiego, mobilnego parawanu. Takie przesłony mają różne wzory i są modnym trendem w urządzaniu wnętrz.