Meble Hyla

Szafa to niezbędny element wyposażenia każdego domu lub mieszkania. Pojemny, dobrze zorganizowany mebel bardzo ułatwia życie, pomaga oszczędzić czas i sprawnie zarządzać przestrzenią. Obecnie mamy wiele możliwości, aby szafa w naszym domu była funkcjonalna. Dostępne są na przykład nowoczesne systemy do przechowywania, które pozwalają praktycznie urządzić jej wnętrze, istnieje też możliwość wykonania szaf przesuwnych na zamówienie, dzięki czemu mebel może być idealnie dostosowany do naszych potrzeb.

Oprócz systemów do organizacji, w szafie możemy zastosować także inne udogodnienia. Bardzo przydatne okazuje się oświetlenie wnętrza mebla. Dzięki niemu bez problemu zorientujemy się, gdzie znajduje się potrzebna rzecz. Nie będzie także potrzeby zapalania głównego źródła światła, które może obudzić innych domowników.

Światło w szafie

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest energooszczędne oświetlenie LED-owe. W meblach robionych na wymiar źródła światła mogą zostać umieszczone w płycie. Można także zastosować taśmy LED. Jest to prosty i szybki sposób na oświetlenie wnętrza szafy. Światło LED-owe może mieć również postać listew lub małych lampek. Warto dodać, że podświetlenie LED ma bardzo istotną właściwość – nie nagrzewa się, w związku z czym może być bezpiecznie stosowane w szafie.

Alternatywą dla oświetlenia LED mogą być niewielkie lampki halogenowe. Szczególnie funkcjonalne będą urządzenia, których położenie można regulować. Halogeny emitują przyjazne światło i również są stosunkowo energooszczędne.

Oświetlenie w szafie może być uruchamiane przy pomocy włącznika, ale warto rozważyć inne, nowoczesne rozwiązanie, czyli światło zapalane automatycznie.