Meble Hyla

Najważniejszym sprzętem w sypialni jest oczywiście wygodne łóżko. Ważną rolę odgrywa także oświetlenie, które buduje odpowiedni klimat. Znaczenie mają także dodatki, które wpływają na atmosferę wnętrza i sprawiają, że czujemy się w nim dobrze.

 

W sypialni ważny jest odpowiedni dobór kolorów. W klasycznym wydaniu w pokoju sypialnym dominują jasne, pastelowe barwy, które podkreślają przytulny, ciepły i harmonijny charakter wnętrza. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby miłośnicy bardziej żywych odcieni mogli cieszyć się ulubionymi kolorami w sypialni.

 

Kolor do sypialni

Klasyczna sypialnia powinna być spokojną przystanią, a zastosowane w niej kolory mają to wrażenie wzmacniać. Zwolennicy tradycji mogą zdecydować się na przykład na relaksujący błękit, który bardzo dobrze wygląda w zestawieniu z bielą i kremowymi odcieniami. Uniwersalnym wyborem są beże i bardziej nowoczesne szarości. Romantyczny klimat sypialni podkreśli pudrowy róż, z kolei modna mięta wniesie do wnętrza świeżość.

 

Nietypową propozycją do sypialni jest kolor czerwony – jest to barwa bardzo energetyczna, dlatego nie należy stosować jej w dużych ilościach. Ciekawy akcent w pokoju sypialnym stworzy rześki turkus, a nowoczesny charakter wnętrza podkreślą ciemne szarości. W sypialni sprawdzi się na pewno kolor natury, czyli zieleń. Żółty jest wyborem dla odważnych – działa pobudzająco, dlatego w sypialni powinno się używać go rozsądnie.