Meble Hyla

Duża, pojemna szafa, bardzo ułatwia życie. Częstym problemem jest jednak sytuacja, kiedy nawet w dużym meblu brakuje miejsca i powstaje nieporządek. W wielu przypadkach nie jest to wina niedostatecznej ilości przestrzeni lub nadmiernej ilości rzeczy – bałagan w szafie to często wynik złej organizacji. W szafach wnękowych wykonywanych na zamówienie mamy możliwość samodzielnego rozplanowania rozkładu półek – warto z niej skorzystać.

Projekt półek w szafie wnękowej – wskazówki
Przed rozpoczęciem projektowania wnętrza szafy trzeba zastanowić się, jakie rzeczy będziemy w niej umieszczać. Do długich płaszczy i sukienek potrzebny będzie drążek umieszczony na wysokości 180 centymetrów, dla krótszych ubrań wystarczy taki zawieszony na wysokości 120 centymetrów. Drążek nie może być dłuższy niż 1 metr, w przeciwnym wypadku będzie uginał się pod ciężarem ubrań.

Często pomijanym elementem szafy są półki na obuwie. Tymczasem zaprojektowanie specjalnego miejsca na buty bardzo ułatwi codzienne życie. Trzeba także przewidzieć specjalne miejsce na dodatki, takie jak paski, krawaty lub apaszki. W szafie mogą znaleźć się też szuflady, odpowiednie do przechowywania bielizny lub innych drobnych elementów garderoby.

Najwygodniejsza wysokość półek to około 35 centymetrów, trzeba jednak pamiętać, aby te umieszczone najwyżej oraz najniżej powinny być dla wygody użytkowników o około 10 centymetrów wyższe. W szafie wnękowej dobrze jest zrezygnować ze ścianek, sufitów oraz drzwi, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca.