Meble Hyla

Miejsce pod schodami to niepozorna, ale trudna do zagospodarowania przestrzeń. Jednak w większości domów, szczególnie tych o niedużej powierzchni, liczy się każdy centymetr. Przestrzeń pod stopniami może zostać zagospodarowana na różne sposoby, zależnie od kształtu, wielkości i umiejscowieniu schodów w domu.

Miejsce pod schodami – racjonalne wykorzystanie
W każdym wnętrzu, w którym znajduje się niewykorzystana przestrzeń pod schodami, doskonale sprawdzi się szafa. Najlepszym wyborem będzie mebel wykonany na wymiar, który pomoże racjonalnie zagospodarować wolne miejsce. W kuchni taka szafa może pełnić funkcję spiżarni, z kolei w jadalni – komody na naczynia i zastawę. W sypialni sprawdzi się jako pojemna garderoba, a w przedpokoju może służyć do przechowywania wierzchnich ubrań i butów. Pod schodami można umieścić również warsztat, a także regały, które pomieszczą domową bibliotekę lub sprzęt sportowy.

Bardzo ciekawym pomysłem jest wykorzystanie wolnej przestrzeni pod schodami w salonie jako miejsce na kominek. Pod schodami warto też ustawić niskie sprzęty. Może to być na przykład biurko – w ten sposób powstanie oryginalny kącik do pracy. W przestrzeni pod schodami zmieści się także łóżko lub skrzynia.

Pod schodami na pewno pomieści się kącik dla zwierząt, nawet w formie niewielkiego domku. Jeśli mamy do dyspozycji więcej miejsca, to w przestrzeni pod schodami może powstać też mała toaleta. Jeśli nie potrzebujemy dodatkowego metrażu, ale chcemy wypełnić wolne miejsce, pod schodami możemy umieścić donice z roślinami lub ozdobne rzeźby.