Meble Hyla

Szafa przesuwna to idealne rozwiązanie do każdego wnętrza. Jest wygodna i pomaga zaoszczędzić miejsce. Ten element mebla warto wybrać starannie – trzeba zwrócić uwagę na przykład na działanie mechanizmu przesuwania oraz wygodę używania. Bardzo ważną kwestią jest także wybór materiału na front szafy przesuwnej. Wybór jest bardzo szeroki – o jakich aspektach warto pamiętać, żeby podjąć najlepszą decyzję?

Drzwi przesuwne – wybór najlepszego materiału
Podstawową kwestią jest wybór koloru frontu. Należy go dostosować do wystroju i charakteru wnętrza. W pomieszczeniach w skandynawskim lub rustykalnym stylu z pewnością warto unikać ciemnych materiałów. Front szafy nie musi być idealnie dobrany do pozostałych mebli, powinien jednak tworzyć z nimi spójną całość. Kolejną rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę, jest wielkość pomieszczenia, w którym będzie znajdować się szafa. W niewielkich wnętrzach nie zaleca się ciemnych frontów, które optycznie pomniejszają i przytłaczają pomieszczenie. W takich przypadkach lepszym rozwiązaniem są jasne fronty, szczególnie o lśniącej, odbijającej światło powierzchni. Podobną funkcję spełnią lustra, które dodatkowo będą bardzo praktycznym dodatkiem do przedpokoju, sypialni lub garderoby.

Materiały i kolory na frontach można także łączyć, daje to dobry efekt w większych meblach. Oryginalnym sposobem na wykończenie frontu jest umieszczenie na nim fototapety, wzorem i kolorem dostosowanej do wystroju wnętrza. Dostępne są też modele o przezroczystej powierzchni, które dodają pomieszczeniu lekkości.