Meble Hyla

Wiele osób marzy o dużym, przestronnym salonie, w którym zmieszczą się wygodne, efektowne meble. Taki salon to także przestrzeń dla gości i rodziny, w której swobodnie możemy odpoczywać, spędzać czas i bawić się. Jednak jeśli mieszkamy w bloku, powierzchnia, którą mamy do dyspozycji, jest zwykle ograniczona. Nie jesteśmy w stanie powiększyć salonu, ale dzięki odpowiednim meblom sprawimy, że pomieszczenie będzie komfortowe i optycznie większe.
Mały salon, duży efekt
Pierwsza zasada w przypadku małych powierzchni brzmi: im mniej, tym lepiej. Zbyt duża liczba elementów wprowadza do wnętrza wrażenie chaosu i może je przytłoczyć, dlatego lepiej wybrać mniej mebli, które będą bardziej pojemne. Podobna zasada dotyczy zdobień na meblach - im prostsze formy i mniej elementów dekoracyjnych, tym bardziej przestronnie.
Znaczenie mają także kolory. Najlepsze oczywiście będą jasne meble o lśniącej powierzchni (lub z takimi elementami), które odbijają światło. Sprawdzi się także jasne drewno. Meble w małym salonie powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Praktycznym rozwiązaniem będą na przykład duży, biały regał z dużą liczbą półek, który pomieści książki i inne drobiazgi oraz doda lekkości, a także wykonana na wymiar szafka na sprzęt RTV, z praktycznymi szufladkami i półkami.
Jeśli chodzi o wygodny mebel do siedzenia, bardzo dobrze będzie prezentował się narożnik, który pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni, a jednocześnie pomieści wielu gości, bez potrzeby dostawiania dodatkowych krzeseł lub foteli, a w razie potrzeby może posłużyć jako miejsce do spania. Narożna szafa lub gablota również są bardzo pojemne, a zajmą mniej miejsca niż klasyczne meble.