Meble Hyla

Politurowanie to technika wykończenia drewna, która nadaje meblom szlachetny, gładki i lśniący wygląd. Nakładanie politury nie jest prostym zabiegiem, wymaga wiedzy i doświadczenia. Zadanie politurowania warto powierzyć specjaliście, jednak czyszczenie i pielęgnację mebli politurowanych możemy wykonać we własnym zakresie, wystarczy, że będziemy pamiętać o kilku wskazówkach. Dzięki regularnemu czyszczeniu i dbaniu o politurowane drewno mebel zachowa ładny wygląd na dłużej, natomiast zła pielęgnacja lub jej zaniechanie może przyczynić się do niszczenia i spowodować konieczność renowacji.
Meble politurowane - jak o nie zadbać?
Politurowane meble należy pielęgnować przy pomocy oleistych substancji i specjalistycznych środków, lepiej natomiast unikać popularnych preparatów do czyszczenia mebli.
Meble pokryte politurą nie powinny mieć kontaktu z wodą. Może ona zostawić na politurze białe plamy, kropki lub zacieki. Do czyszczenia takich mebli nie należy używać także alkoholu, który może rozpuścić politurę. Najlepsze są proste rozwiązania - sprawdzi się czyszczenie na sucho z użyciem szmatki z flaneli lub ze spranej bawełny. Jeśli wcześniej zamoczymy ją w wodzie, koniecznie należy bardzo dokładnie ją wykręcić.
W przypadku świeżo odnowionych mebli nie ma konieczności stosowania specjalistycznych preparatów, jednak raz na kilkanaście miesięcy możemy użyć mleczka lub innego środka na bazie wosku pszczelego albo olejów, przeznaczonego do mebli drewnianych. Starsze meble warto odświeżyć przy pomocy środka do odnawiania politury, jednak nie należy stosować go zbyt często.