Meble Hyla

Oświetlenie meblowe to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ ułatwia szybkie odszukanie na półce potrzebnej książki lub innego drobiazgu. Jednak oświetlenie regału pozwala także w efektowny sposób wyeksponować nasze zbiory, a odpowiednio wybrane i zastosowane, może być samo w sobie ciekawym elementem wystroju. Światło na półce to także sposób na stworzenie w danym pomieszczeniu interesującego klimatu.

Jednak zanim zajmiemy się wyborem oświetlenia półki, warto zastanowić się, czy jest ono potrzebne - być może w naszym wnętrzu lepiej sprawdzi się na przykład stojąca lampa. Pamiętajmy, że w niektórych przypadkach lepiej sprawdzi się minimalizm i najprostsze rozwiązania.

Oświetlenie meblowe - estetyka i prostota

Popularnym sposobem na oświetlenie półek jest system LED. Ten rodzaj podświetlenia możemy zamontować na regale na przykład przy użyciu specjalnych klipsów, które jednak dają niewiele światła i lepiej sprawdzają się w przypadku dekoracji szkła. Są jednak proste w montażu. Taśmy LED są dużo bardziej uniwersalne, ponieważ są elastyczne i sami możemy zdecydować o ich długości - z ich użyciem możemy oświetlić mebel dowolnych rozmiarów. Dają one wiele możliwości, ponieważ dostępne są taśmy wodoodporne, doskonałe w kuchni lub łazience. Systemy LED mogą być jednego koloru, mogą być także wielokolorowe, dodatkowo ten rodzaj oświetlenia jest energooszczędny.

Inną możliwością jest wykorzystanie oświetlenia punktowego. To dobre rozwiązanie w przypadku drewnianych mebli, ale możemy w ten sposób podświetlić także szklane półki. Ten typ oświetlenia możemy umieścić w panelu podsufitowym lub w meblu, ale także na specjalnym wysięgniku - ta opcja daje nam duże możliwości w dowolnym ustawieniu źródła światła.