Meble Hyla

Umieszczenie lustra w sypialni to kwestia sporna. Wynika to z pewnych przesądów - w ludowych podaniach zwierciadło w pokoju sypialnym odbiera spokój. Według tradycyjnych wierzeń Feng Shui, lustro w sypialni tworzy silną energię, pobudzającą aktywność, dlatego uniemożliwia odpoczynek i relaks. Jednak patrząc na sprawę od praktycznej strony, lustro w sypialni to funkcjonalne rozwiązanie, szczególnie jeśli to pomieszczenie służy nam także jako garderoba.

Lustro w sypialni - mamy wybór

Lustro w sypialni bardzo ułatwi wybór stroju, szczególnie, że to w tym pomieszczeniu zwykle znajduje się szafa z ubraniami. Jednakże ma ono także inne zalety - jest w stanie wizualnie powiększyć małe i ciasne wnętrze. Może również pełnić funkcję dekoracyjną, szczególnie, kiedy nie chcemy wypełniać sypialni dodatkowymi, niepraktycznymi elementami. Jego czyszczenie również nie stanowi problemu i zajmuje naprawdę mało czasu.

Do wyboru mamy wiele rodzajów i typów luster. Do wystroju możemy dopasować zwierciadło ze szkła barwionego, w którym odbicie widać tak samo dobrze, jak w lustrze srebrnym z bezbarwnego szkła. Ten drugi typ z kolei bardzo dobrze odbija światło.

Lustro nie musi być osobnym meblem - może stanowić element toaletki albo szafy, możemy także zawiesić je na ścianie. Dostępne są lustra w różnych kolorach o kształtach, umieszczone w ciekawych, ozdobnych lub prostych ramach. Warto, aby lustro nie przytłaczało wnętrza sypialni, ale dobrze wybrane z pewnością nie przeszkodzi w wypoczynku, a jednocześnie będzie praktycznym elementem wyposażenia.